96 Squre Well силиконски запечатувачки мат за длабока плоча на бунарот

96 Squre Well силиконски запечатувачки мат за длабока плоча на бунарот

Краток опис:

96-бунарски длабоки бунари силиконски заптивки подлога за запечатување микроплоча со длабок бунар за лабораторија


Детали за производот

Ознаки на производи

Силиконски подлога за запечатување за PCR плочи, правоаголни или кружни длабоки бунарски плочи, Elisa ленти и плочи

Карактеристики на производот:

1.Полесно ракување.

2. Широк спектар на импермамати нудат ненадмината заштита за испарливи растворувачи.

3. Филмовите и душеците може да се користат во широк температурен опсег, тие се погодни за повеќето апликации.

4. Хемиски отпорни, прободени термопластични еластомерни бунарски капачиња се одлични за силни до -80℃.

5. Силиконските капачиња на бунарот со претходно пресече овозможуваат врвовите на пипетата или сондата да влезат во бунарот без оштетување на капачето.

ДЕЛ БР

МАТЕРИЈАЛ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

ПРИМЕНА

БОЈА

ПЕЧ / СЛУЧАЈ

A-SSM-S-96

Силикон

Квадратен бунар

96 Квадратна бунарска плоча

Природата

100

A-SSM-R-83

Силикон

Квадратен бунар

96 Тркалезна бунарска плоча

Природата

100

A-SSM-R-73

Силикон

Заокружете добро

96 Тркалезна бунарска плоча

Природата

100

A-SSM-R-PCR

Силикон

Заокружете добро

ПЦР плоча со 96 бунари

Природата

100


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја