PIPETTE TIPS
Biomedical Technology

ние ќе ве осигураме
секогаш се најдобар
резултати.

Добијте бесплатни примероциОДИ

♦ Суджоу АЦЕ биомедицинска технологија копродукции, Ltd е професионална компанија посветена на обезбедување висококвалитетни потрошни материјали за медицински и лабораториски пластика што се користат во болници, клиники, лаборатории за дијагностика и лаборатории за животна наука

♦ Имаме долгогодишно искуство во истражување и развој на пластика за животна наука и произведува најиновативни потрошни материјали за животна средина и пријателски на корисникот. Сите наши производи се произведени во нашата сопствена класа 100.000 чисти соби. За да обезбедиме најдобар квалитет што ги исполнува или надминува индустриските стандарди, ние користиме само највисоки девствени суровини за производство на нашите производи

about us

истражуваат нашите главни услуги

Специјализирани за високо-quanlity медицински и biolab делови

ние ќе се осигураме дека секогаш ќе добиете
најдобри резултати.

 • 2016

  Основано

  Од своето основање, ACE се обврза да произведува и снабдува врвни медицински и лабораториски потрошни материјали за нашите клиенти.
 • 3

  Цели на услугата

 • 1. Набавка на напредна технологија на производство
 • 2. Понудете конкурентски понуди
 • 3. Обезбедете одлична услуга по продажбата
 • 30

  Професионални инженери

  Сите наши производи се дизајнирани од искусни инженери.
 • 20

  Клиенти

  Нашите клиенти во повеќе од 20 земји.

ОЕМ УСЛУГА И АВТОМАЦИЈА

најдоцна Вести

Гледај Повеќе
 • Платници за длабоки бунари

  АЦЕ биомедикал нуди широк спектар на стерилни микро плочи со длабоки бунари за чувствителни апликации за откривање на биолошки и лекови. Микро плочите со длабоки бунари се важна класа на функционални пластични садови што се користат за подготовка на примерок, складирање на соединенија, мешање, транспорт и собирање на фракции. Тие...
  Прочитај повеќе
 • Дали филтрирана пипета ...

  Во лабораторија, редовно се носат тешки одлуки за да се утврди како најдобро да се спроведат критички експерименти и тестирања. Со текот на времето, советите за пипети се прилагодија за да одговараат на лабораториите низ целиот свет и ги обезбедуваат алатките за техничарите и научниците да имаат можност да прават важни истражувања. Ова е особено ...
  Прочитај повеќе
 • Дали термометот за уши ...

  Оние инфрацрвени термометри за уши кои станаа толку популарни кај педијатрите и родителите се брзи и лесни за употреба, но дали се точни? Преглед на истражувањето сугерира дека тие не можат да бидат, и додека температурните варијации се мали, тие можат да направат разлика во третманот на детето. Истражува ...
  Прочитај повеќе