Производи

 • MGI Agilent 250ul Robotic Tips

  Совети за роботски MGI Agilent 250ul

  250 μL Исчисти совети 96 Формат на совети Исчистете не-пирогена нестерилна компатибилност без полипропилен RNase- / DNase: агилен / брзина VPrep и глава Bravo 96LT & 8LT
 • Thermoscan Probe Cover

  Навлака за сонда на термоскан

  Капак на сондата Braun Thermoscan IRT6520 PRO6000
 • Thermometer cover

  Капак на термометар

  • Користете дигитален термометар за тип пенкало • Нетоксичен; Медицинска пластика; Хартија за храна; Висока еластичност • Помогне да се спречи ширењето на инфекцијата • Големината е на повеќето дигитални термометри
 • Reagent Bottles

  Шишиња со реагенс

  Полипропилен со висока јасност, без адитиви, без средство за ослободување
  Отсуство на протекување при употреба и транспортирање
  Не-пирогени и автоклави 
  Отпорен на редовно хемиско решение   
  Материјал: ПП, HDPE
  Боја: јасна и кафеава
 • 96 Well PCR Plate

  96 Па PCR плоча

  Униформните, тенки wellидови на бунарот овозможуваат максимален и конзистентен пренос на топлина
  Подигнатиот дизајн на бандажот околу секој бунар овозможува безбедно запечатување и заштитни мерки од испарување
  Палубата со рамни плочи го олеснува запечатувањето и ракувањето
  Директно компатибилен со сите поголеми топлински циклуси, вклучително и ABI платформи и секвентори без потребни адаптери
 • Ear Otoscope Specula

  Утоскоп на увото Спекула

  Еднократна употреба на уво Спекула 2,75мм и 4,25мм за Riester Ri-обем L1 и L2, Heine, Welch allyn и џебни отоскопи на брендот Dr.Mom.
 • 1.2ml 96 Square well plate

  1,2 ml 96 плоштад бунар

  96 Плоштад длабоко бунар плоча-1,2mL V Долен SBS Стандарден-ПП материјал
 • 1.2ml 96 Round well plate

  1,2 ml 96 Тркалезна плоча за бунар

  96 Добро заоблен плоча за длабок бунар-1,2mL U дно SBS Стандарден-ПП материјал
123 Следно> >> Страна 1/3